Úvod » ČAS NA ZIMNÍ PŘEZUTÍ

Již od pondělí 1. listopadu musí mít řidiči zimní přezutí pro své automobily nejen v horských oblastech, ale i na některých úsecích dálnic a silnic. Toto nařízení bude trvat až do 31. března 2011, kdy budeme opět přezouvat na letní pneumatiky. Komunikace, na které se tento zákon vztahuje můžeme najít na internetu a v terénu jsou označeny dopravními značkami „Zimní výbava“ a „Zimní výbava-konec“. Pod těmito značkami můžeme také vidět dodatkovou tabulku, které upravuje odlišnou dobu jejich platnosti.

Například na dálnici D1 je úsek s povinnými zimními pneumatikami letos delší. Vloni byly dopravní značky umístěny pouze mezi 66. - 162. km, letos je zimní přezutí nutné mezi 21. - 182. km – tedy od Mirošovic až po Kývalku.

Dezénové drážky zimních pneumatik musí být na všech kolech hluboké nejméně 4 mm a u vozidel těžších než 3500 kg je nejnižší hloubka drážky 6 mm. Povinnost zimních pneumatik se podle těchto značek nevztahuje na přípojná vozidla. Zimní pneumatiky můžeme také nahradit sněhovými řetězy.


© 2009 BELA servis s.r.o. | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: 0,007348s