Úvod » LISTOPADOVÉ POČASÍ ZIMNÍM PNEUMATIKÁM SPÍŠE ŠKODÍ

Druhý listopadový víkend nám přinesl příjemně teplé počasí, což ale zimním pneumatikám příliš nesvědčí. Vzhledem k tomu, že podle zákona musíme mít na voze zimní pneumatiky již od 1. listopadu a absolutně nezávisí na venkovní teplotě, jako u jiných států, tak naše pneumatiky poměrně trpí. Zimním pneumatikám totiž vysoké teploty příliš nesvědčí.


Zimní pneumatika je vyrobena speciálně pro chladné podmínky, takže při teplotách kolem dvaceti stupňů, které nás potkaly minulý víkend, se zimní pneu rychleji opotřebují. Tyto pneu jsou vyráběny z měkčí směsi a jsou tedy lépe přilnavé na vozovce, která má sedm a méně stupňů. Je-li venku teplo, zimním pneumatikám škodíme především prudkým brzděním či náhlou změnou rychlosti.
Jednou z výhod novějších zimních pneumatik je, že jsou mnohem méně hlučné, než bývaly v minulých letech. Některé z nich jsou dokonce tišší, než pneumatiky letní, což je velmi komfortní a jistě to každý z nás ocení.
Vzhledem k tomu, že v našem kraji je počasí poměrně nevyzpytatelné a po teplém dni nás může klidně ten následující překvapit sněhovou pokrývkou, neměli bychom s výměnou pneumatik příliš otálet. Stejně tak nás na silnici, kde je značkou Zimní výbava přikázané užití zimních pneumatik, může policie zaskočit pokutou až 2000 Kč, což se nám při správném obutí nestane. I proto zimní pneumatiky nepodceňujme.


© 2009 BELA servis s.r.o. | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: 0,010171s