Úvod » NEJLEPŠÍ CESTA DOPŘEDU

Nejlepší cesta dopředu. Přesně tak zní dnešní slogan jedné z nejstarších firem na výrobu pneumatik. Ale přímo pneumatikami rozhodně nezačínala.
Ve třicátých létech devatenáctého století byl ve Francii vyroben z pryže balónek, který sloužil dětem na hraní. O něco později objevili francouzští bratranci, kolik se toho dá vyrobit z vulkanizovaného kaučuku a začali ho používat jako těsnění. V roce 1889 ve Francii bratři Edouard a André založili firmu, kterou pojmenovali jejich jménem - Michelin. Společně pak převzali továrnu na zemědělské stroje, kterou kdysi založil jejich dědeček spolu se svým bratrancem.


Firma Michelin zpočátku vyráběla jen brzdové obložení, když ale jednoho dne zastavil u továrny cyklista, který potřeboval opravit plášť na svém kole, Eduard Michelin dostal nápad. Roku 1891 začíná výroba vyměnitelných pneumatik ve velkém a Eduard si pneumatiky nechává patentovat. Když kolo právě s těmito pneumatikami zvítězilo ve velkém cyklistickém závodě, úspěch firmy Michelin byl zaručen. O něco později začaly tyto pneumatiky používat i koňské povozy. Po roce 1895 přichází Michelin s novinkou. Na nový vynález – automobil – konstruuje kola s nafukovacími plášti. O tom, že výroba pneumatik Michelin bude sahat daleko do budoucnosti již není pochyb. Firma Michelin překračuje hranice a zakládá továrny i mimo Francii.


© 2009 BELA servis s.r.o. | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: 0,017721s