Úvod » ZIMNÍ PNEUMATIKY VYUŽIJEME

Ačkoliv letošní podzimní teploty, které se zatím pohybovaly až kolem dvaceti stupňů nad nulou, nám důvod pro nazutí zimní pneumatik vůbec nezavdávaly, ten kdo již přezul, udělal dobře.

Zimní pneumatiky jsou na některých místech v České republice povinné již od prvního listopadu a bude tomu tak až do jednatřicátého března. Přesto je pro tyto typy pneumatik ideální teplota vozovky, která je nižší než sedm stupňů a tak tomu u nás zatím nebylo. Z toho důvodu se zimní pneumatiky, přizpůsobené jiným podmínkám, snáze opotřebovávaly a tím pádem nám působily víc škody než užitku.

To se ale od příštího týdne změní. V České republice se má díky mrazivému vzduchu, který k nám míří od severu, prudce ochladit. Meteorologové očekávají na celém našem území i sněžení a denní teploty až čtyři stupně pod nulou. Noční teploty se prý dostanou až k deseti stupňům pod bodem mrazu. A mrznout bude až do začátku prosince.

Tak se nám zimní pneumatiky konečně vyplatí a proto by ti z vás, kteří ještě jezdí na pneumatikách zimních, měli co nejdříve vyrazit do pneuservisu a pneu si vyměnit. Jezděte opatrně a ve zdraví si užijte zimu, která se k nám kvapem blíží.


© 2009 BELA servis s.r.o. | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: 0,009826s