Úvod » ZIMNÍ PŘEZUTÍ SNIŽUJE RIZIKO NEHODY

Ačkoliv nás prvními listopadovými dny provazí vyšší teploty, pneuservisy se plní zodpovědnými řidiči, kteří přezouvají na zimní gumy. V některých servisech se vytváří čekací pořadníky a některé servisy prodlužují pracovní dobu a pneumatiky vyměňují i o víkendech. Cena výměny se ve většině případů liší a stejně jako rychlost výměny, závisí na druhu vozidla a také na tom, jestli mají majitelé vozů pneumatiky na disku.

Dezénové drážky hluboké nejméně 4 mm výrazně snižují riziko dopravní nehody. Jestli je hloubka na našich pneumatikách správná, můžeme zjistit sami velmi jednoduchým trikem. Postačí nám k tomu mince o hodnětě jednoho eura. Minci vložíme mezi lamely na pneumatikách a pokud není vidět její zlatý okraj, můžeme se vydat na cestu s klidným svědomím.

Jedním z nešvarů řidičů je snaha ušetřit a přezout na zimní gumy pouze jednu nápravu. To však žádný pneuservis nedoporučuje a většina pneuservisů tuto úpravu ani neprovádí. Pracovníci pneuservisů upozorňují, že výměnou pneumatik chráníme předevšim zdraví nás a našich blízkých a neměli bychom se snažit šetřit ani zakoupením neznačkových gum, které se k nám valí hlavně z Číny.


© 2009 BELA servis s.r.o. | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: 0,010241s