Úvod » ZNAČKY ZIMNÍ VÝBAVA ZE SILNIC MIZÍ

ZNAČKY ZIMNÍ VÝBAVA ZE SILNIC MIZÍ

Již na několika místech v České republice, kde jsou zimní pneumatiky povinné, musela policie řešit problém ztracených dopravních značek, které na tuto povinnost upozorňují.

Přesto, že nás listopadem provází poměrně teplé podzimní počasí a mrazíky, natož sníh v našich krajinách hned tak nepotkáme, zimní přezutí pro naše automobily je na konkrétních místech povinné již od pondělí 1. listopadu. V případě, že nás policie zkontroluje a zjistí, že ve vymezených místech jezdíme stále na letních gumách, můžeme dostat pokutu až 2000Kč a 1 trestný bod. Tomu se snaží zabránit někteří řidiči, kteří značky Zimní výbava kradou a doufají, že se tak pokutě i výměně gum vyhnou. V případě, že jsou na neoznačeném místě odchyceni policií, odvolávají se na nevědomost.

Policie přesto zatím, ve většině případů, řeší nesprávné obutí pouze varováním a nechystá se žádná větší akce se zaměřením na ,,nepřezuté" řidiče. Přesto je třeba zdůraznit, že zákon platí především pro naši bezpečnost a měli bychom se jím řídit. Nenechme se zaskočit ani náhlou změnou počasí a vyražme do pneuservisu včas.


© 2009 BELA servis s.r.o. | webdesign AG TOP TIP | Loadtime: 0,008712s